Zamiatarki uliczne- co wpływa na ich efektywność?

Zamiatarki uliczne są wykorzystywane każdego dnia do utrzymywania przestrzeni miejskiej w czystości. Do ich zadań należy zamiatanie, mycie i odpylanie jezdni oraz chodników, a także usuwaniem śmieci i innych, większych zanieczyszczeń, które mogą znaleźć się na drodze. Są to maszyny niewielkich rozmiarów, których sporą zaletą jest właśnie kompaktowy rozmiar. Dzięki niemu- a także poprzez zastosowanie ramy przegubowej umożliwiającej łatwiejsze skręcanie- zamiatarki mogą szybko i sprawnie poruszać się po ulicach. Sama sprzedaż zamiatarek odbywa się za pośrednictwem wyspecjalizowanych w tym właśnie temacie przedsiębiorstw. Taką firmą jest chociażby Terberg Matec Polska.

Efektywność sprzątania dzięki odpowiedniej technologii

– Zamiatanie ulic jest tak efektywne dzięki systemowi dwóch obrotowych szczotek, które są umocowane z przodu pojazdu na specjalnych siłownikach. Bardzo często istnieje możliwość oddzielnego sterowania każdą ze szczotek. Pracę tych elementów można na bieżąco kontrolować z poziomu operatora pojazdu, gdyż podłoga kabiny jest szklana, a tym samym przezroczysta. Szczotki obrotowe mogą mieć różną wielkość i rozstaw, co wpływa na wydajność pracy zamiatarki.

– Dzięki temu, że maszyny te są wyposażone w dość duże zbiorniki na wodę, można spryskiwać szczotki podczas zamiatania tak, aby ograniczyć unoszenie się pyłu i kurzu. Woda ze zbiornika może być też wykorzystywana do mycia pod ciśnieniem, jeśli zajdzie taka konieczność.

– Zamiatarki posiadają na swoim wyposażeniu także odkurzacze. Dzięki temu, że mają one odpowiednio dużą moc mogą bardzo łatwo radzić sobie z różnymi zanieczyszczeniami.

Komfortowo zaprojektowana kabina operatora ułatwia codzienną pracę na ty sprzęcie. Firmy oferujące sprzedaż zamiatarek bardzo często udostępniają całe linie produktowe maszyn o różnych parametrach tak, aby dobrać pojazd do konkretnych potrzeb. Są to maszyny niemalże bezawaryjne, które mogą pozostawać w eksploatacji przez wiele lat.

https://www.terbergmatec.pl/