Zakład kamieniarski i marmur

zakład kamienirski i marmur

Marmurowe parapety, blaty i schody są oznaką dobrego gustu, klasy i ponadczasowego stylu. Od kilku sezonów marmur króluje w nowych mieszkaniach ze względu na swój oryginalny i niebanalny wygląd oraz liczne zalety.
Marmur jest dużo bardziej wytrzymalszy od drewna, odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, działanie wody, wysokiej temperatury czy promieni słonecznych. Płyty marmurowe świetnie sprawdzają się na podłodze, ścianach czy kuchennych bądź łazienkowych blatach.
Szukając dobry zakład kamieniarski warto zdać się na doświadczenia znajomych a także poszukać dobrej firmy w internecie. Na stronach internetowych poszczególnych firm dostępne są ostanie realizacje a często także szczegółowy cennik. Na forach internetowych znaleźć można bardzo pomocne opinie na temat danej firmy. Pomogą one podjąć decyzję dotyczącą wyboru odpowiedniego wykonawcy schodów, blatów czy parapetów.
Produkcja schodów marmurowych jest dość kosztowna, gdyż marmur to jeden z najdroższych materiałów, które używane są przy wykończeniach wnętrz. Świetnie nadaje się również na zewnątrz, gdyż jest bardzo odporny na mróz i niską temperaturę.
Firmy kamieniarskie w swojej ofercie często mają również parapety z marmuru i nagrobki. Ceny uzależnione są oczywiście od wybranego modelu.
Decydując się na marmur w swoim domu warto parapety, schody oraz blaty zamówić w podobnych odcieniach. W ostatnim czasie bardzo modny jest jasny marmur w szarym odcieniu z delikatnymi, ciemnymi smugami.
Oczywiście marmur należy myć przeznaczonymi do tego celu środkami chemicznymi, które dodatkowo go impregnują.
Odpowiednie preparaty dostępne są w drogeriach, sklepach ogrodniczych, supermarketach, marketach budowlanych, sklepach chemicznych a także w wielu sklepach internetowych.
Produkty te doskonale czyszczą marmur a także sprawiają że jego powierzchnia pięknie się błyszczy i jest pozbawiona nieestetycznych smug.
Cena takiego preparatu wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w zależności od wybranego producenta i wielkości opakowania.