Wybieramy łóżko do sypialni – jakie będzie najlepsze?

Rozkładana kanapa z funkcją spania, łóżko z metalową ramą, a może łóżko drewniane? Urządzając sypialnię bardzo szybko przekonamy się, że jest w czym wybierać- trzeba tylko zastanowić się, w jaką stylistykę pójść, a także pomyśleć o tym, jaki mebel będzie dla nas najbardziej komfortowy w codziennym użytkowaniu. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest łoże sypialniane, którego nie musimy każdego dnia składać i rozkładać i najlepiej, jeśli na taką właśnie opcję się zdecydujemy.

Rama razem z materacem

 

Obecnie to właśnie taki zestaw jest najpopularniejszy- osobno kupujemy ramę z zagłówkiem, ewentualnie możemy zdecydować się na łóżka z pojemnikiem, czyli specjalnym lukiem pościelowym. Osobno natomiast dokupujemy materac, który też można w dowolnym momencie wymienić na inny. To bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż materace zużywają się znacznie szybciej niż sama obudowa łóżka. Trzeba też przyznać, że bardzo dobrym rozwiązaniem są także łóżka ze skrzynią, gdyż są to meble bardzo praktyczne ze względu na fakt, że zwiększają ilość miejsca do przechowywania- chociażby pościeli. Prezentują się one równie dobrze, co łóżka bez takiego dodatku, a znacznie lepiej sprawdzają się w praktyce. Dodatkowo, łóżka ze skrzynią dostępne są w różnych rozmiarach i wielkosciach tak, aby ich rozmiar móc perfekcyjnie dostosować do przestrzeni, jaką posiadamy.

fot: https://polanomeble.pl/vintage/287-lozko-drewniane-vintage-plus.html

 

Stylistyka również jest ważna

 

Możemy zdecydować się na łoże o prostej i minimalistycznej formie, ale do naszej dyspozycji pozostają także łoża o fantazyjnych, rzeźbionych zagłówkach. Styl łóżka oczywiście powinien być dopasowany do stylistyki wnętrza, które może być klasyczne lub nowoczesne, rustykalne bądź minimalistyczne, a nawet w stylu glamour. Pamiętajmy o tym, że łóżko jest meblem, który podlega codziennej eksploatacji i wybierajmy solidne i trwałe materiały, z których będzie wykonane- zazwyczaj nikt nie chce wymieniać takiego mebla co kilka lat, zwłaszcza jeśli jest on dopasowany do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza.