Płytki ceramiczne do łazienki- dlaczego to dobre rozwiązanie?

Płytki ceramiczne to jeden z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do łazienki. Znacznie rzadziej w tym pomieszczeniu decydujemy się na przykład na drewno, które pomimo swojej wysokiej estetyki- nie do końca dobrze radzi sobie z nadmiarem wilgoci. Płytki ceramiczne mają tak naprawdę bardzo wiele zalet, a dodatkowo trudno doszukiwać się minusów ich stosowania. Będąc na etapie projektowania łazienki- warto uświadomić sobie te właśnie zalety płytek ceramicznych.

Ceramika, która doskonale radzi sobie z wilgocią

Bezsprzecznie, właśnie ten aspekt stanowi największą zaletę płytek ceramicznych. Doskonale radzą sobie z wilgocią- zarówno z tą w powietrzu w postaci pary, jak i z tą, która pojawia się bezpośrednio na powierzchni płytek w sytuacji, kiedy coś się na nie rozleje. Tak naprawdę, taka sytuacja nie powoduje większych problemów, a łazienka jest takim pomieszczeniem, gdzie faktycznie znacznie częściej coś się może rozlać.

Płytki ceramiczne łatwo jest wytrzeć do sucha, nie nasiąkają wodą i nie ulegają odkształceniom. Dzięki temu można mówić o tym, że są bardzo praktycznym elementem wykończenia wnętrza. Szeroki wybór płytek z różnych kolekcji od renomowanych producentów można znaleźć na stronie miradhome.pl. Poszczególne kolekcje można ze sobą mieszać tak, aby stworzyć indywidualny, niepowtarzalny charakter tego wnętrza. Płytki ceramiczne łatwo jest też utrzymać w czystości.

Jak wybrać płytki ceramiczne na lata?

Skupiając się na zaletach płytek ceramicznych, z pewnością warto zwrócić uwagę na ich trwałość. Jak wybrać płytki ceramiczne na lata?

– Zwracajmy uwagę na to, jaką klasę ścieralności ma wybrana przez nas ceramika. Płytki o dobrej klasie ścieralności będą bardzo odporne na duże natężenie ruchu, a także nie będą ani blednąć ani się wycierać. Zalety płytek ceramicznych są bardzo duże, ale niejednokrotnie ich położenie wymaga zatrudnienia fachowca. Tym samym, stosunkowo trudno się je montuje i trudniejszy może być też ich demontaż. Dlatego też warto postawić na produkty wysokiej jakości.

– Chcąc położyć ceramikę, która będzie nam służyć przez lata- najlepiej wybierać kolekcje klasyczne. Stonowane i eleganckie płytki znacznie wolniej się nudzą i raczej nigdy nie wychodzą z mody. Odrobinę szaleństwa można natomiast wprowadzić w postaci dodatków i dekoracji, które znacznie łatwiej jest wymienić wraz ze zmianą mody czy stylu tego pomieszczenia.

Dobry stosunek jakości do ceny

Kolejną ogromną zaletą ceramiki jest fakt, że w sprzedaży znajdziemy bardzo wiele płytek różnego rodzaju- i tych tańszych i tych droższych. Dzięki temu jest to rozwiązanie na każdą kieszeń, a ceramika zawsze oferuje nam dobry stosunek jakości produktu do ceny.

Popularność płytek ceramicznych również stanowi jej dużą zaletę, gdyż naprawdę jest w czym wybierać. Można więc zrealizować niemalże każdy pomysł, jaki przyjdzie nam do głowy. Analogicznie, na rynku znajdziemy szereg ciekawych inspiracji, które pozwolą nam stworzyć projekt zbieżny z naszymi upodobaniami estetycznymi.