Nowoczesny salon- czyli jaki?

nowoczesny salon

Zadając na starcie pytanie o to, jak chcielibyśmy, aby wyglądał nasz salon- wiele osób odpowiada, że powinien on być nowoczesny. Czy jednak zastanawiamy się, co to tak naprawdę oznacza w praktyce i czy faktycznie będziemy dobrze czuć się w takiej przestrzeni? Bardzo często w już ukończonych projektach, z czasem zaczynają się pojawiać nowe rzeczy, których projekt nie zakładał. To pokazuje, że super nowoczesna przestrzeń, nawet najbardziej minimalistyczna nie każdemu do końca odpowiada, a każdy w inny sposób próbuje spersonalizować swoje wnętrze. Co jednak powinno znaleźć się w nowoczesnym salonie, który naprawdę będzie na czasie? Warto poszukać ciekawych inspiracji już na starcie.

Jasna kolorystyka, światło i przestrzeń

Nowoczesne projekty bardzo często proponują nam jasną kolorystykę wnętrz, zarówno jeśli chodzi o materiały wykończeniowe, jak i jeśli chodzi o meble. Taka paleta kolorów we wnętrzu dodatkowo sprawia, że są one lepiej doświetlone i optycznie powiększone, co z pewnością przypadnie do gustu właścicielom mieszkań o mniejszym metrażu. Zazwyczaj też, człowiek lepiej czuje się w miejscu, które jest dobrze doświetlone. Niezwykle modnym kolorem, który niejako wraca do łask zaraz po erze intensywnych, mocnych barw jest stonowana, elegancka, klasyczna biel. Można ją wykorzystać zarówno na ścianach jak i w przypadku mebli. Aby wnętrze było jeszcze bardziej nowoczesne- możemy wykorzystać osłony okienne w formie rolet i żaluzji, rezygnując tym samym z klasycznych firanek. Niejednokrotnie, takie rozwiązanie również pozwala wpuścić do wnętrza więcej światła.

Jakie meble będą pasowały do takiego wnętrza?

Z całą pewnością proste o minimalistycznej formie. Raczej powinniśmy więc unikać mebli bogato rzeźbionych, bardzo dekoracyjnych. Idealne będą meble systemowe o dużych, prostych frontach, także w wersji lakierowanej. Na miejscu będą także liczne przeszklenia, które również są bardzo nowoczesne, a dodatkowo dodają meblom lekkości i ładnie prezentują ich zawartość. Pamiętajmy, że meble nie muszą być ogromne i przytłaczające, aby były naprawdę pojemne- spore znaczenie ma ich forma, a także systemy, jakie mają w środku, które ułatwiają przechowywanie. W przypadku foteli i kanap- powinny być wygodne i obszerne, ale jeśli chodzi o ich styl- tutaj też warto postawić na prostą formę. Szalone wzory i kolory zawsze możemy spróbować wprowadzić w formie dodatków i ozdób, które można też regularnie wymieniać w zależności od upodobań.

Kwestia odpowiedniego oświetlenia również jest ważna

Odpowiednie oświetlenie to także sensowna odpowiedź na to, jak urządzić nowoczesny salon. Lampy wiszące czy też stołowe są bowiem same w sobie ogromną ozdobą przestrzeni, której dodają charakteru i stylu. Najlepiej zdecydować się na wydzielenie konkretnych stref we wnętrzu i zastosowanie oświetlenia punktowego. Takie oświetlenie jest najbardziej przyjazne i naturalne, pozwala stworzyć bardzo przytulny klimat nawet w typowo nowoczesnej i minimalistycznej przestrzeni. Bardzo nowocześnie prezentuje się też podwieszany sufit z reflektorami.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w urządzaniu wnętrza poproś o pomoc specjalistów z Dom-Art, którzy pomogą Ci funkcjonalnie i estetycznie urządzić Twoje wnętrze.