Naturalne drewno na podłogę? Czemu nie!

W marketach budowlanych obok jakże popularnych paneli podłogowych znajdziemy też propozycje podłóg drewnianych. Już w tym miejscu można bardzo szybko zorientować się, czym różnią się te dwa rodzaje produktów- chociażby patrząc w pierwszej kolejności na różnice wizualne, które są spore. Jeśli zależy nam na podłodze, która będzie posiadała swoją niesamowitą fakturę i oryginalne usłojenie- podłogi drewniane to dla nas najlepsze rozwiązanie.

Nigdy bowiem nie uzyskamy pożądanej estetyki tego typu z wykorzystaniem materiałów o charakterze drewnopodobnym. Co istotne, podłogi drewniane uważane są za produkty premium, a wiąże się to przede wszystkim z ich bardzo wysoką jakością. Każdy taki produkt zawsze posiada informację o klasie wytrzymałości oraz ścieralności- drewno jednak już z samej definicji jest produktem na lata, znacznie bardziej wytrzymalszym od każdej płyty wiórowej czy sklejkowej. Trzeba tylko pamiętać o tym, że podłoga drewniana lepiej sprawdzi się w pomieszczeniach suchych, gdzie nie ma zbyt mocno podwyższonej wilgotności.

 

Odporne i piękne przez lata

 

Podłoga drewniana będzie znacznie odporniejsza na zarysowania oraz na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Poleca się więc jej stosowanie tam, gdzie natężenie ruchu jest spore. Drewno można też zabezpieczać, impregnować oraz poddawać renowacji na szereg różnych sposobów. Tak czy inaczej jednak, podłoga drewniana może być inwestycją nawet na kilkanaście lat i może się okazać, że prędzej się nam opatrzy niż będzie wymagała wymiany ze względu na swój zły stan techniczny. Naturalne drewno jest piękne i posiada niesamowitą estetykę, która sprawia, że każda stylizacja wnętrza jest bogatsza i ciekawsza. Sprawia, że pomieszczenie nabiera bardziej przytulnego, ciepłego charakteru, który potem docenia się przez lata użytkowania. Do wyboru są oczywiście różne gatunki drewna, jakie można użyć w roli podłogi- można więc jej kolorystykę dopasować do własnych preferencji.

https://melagu.pl/podlogi/podlogi-drewniane/