Montaż wentylacji mechanicznej w budynku

wentylacja

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że właściwa wentylacja jest ważna w każdym budynku. Z jednej strony, dzięki niej możemy oddychać świeżym i czystym powietrzem wolnym od zanieczyszczeń, z drugiej strony odpowiednia wentylacja sprawia, że na ścianach nie ma szansy się pojawić żadna pleśń. W nowoczesnych budynkach najczęściej instalowana jest wentylacja mechaniczna, gdzie specjalne rekuperatory wymuszają obieg powietrza, a więc dokonuje się to ze wsparciem maszyny- inaczej niż w przypadku wentylacji grawitacyjnej. Jednakże, rekuperacja Kraków naprawdę sprawdza się w praktyce i może efektywnie pracować przez długi okres czasu o czym warto się przekonać.

Na jakiej zasadzie jest wymieniane powietrze?

Poprawnie wykonany montaż rekuperatorów na terenie Krakowa sprawia, że cały system może działać bezawaryjnie przez długie lata. Zużyte powietrze, w którym mogą znajdować się różnego rodzaju alergeny, roztocza i bakterie zostaje wypchnięte na zewnątrz. W rekuperatorze zostaje ono oczyszczone. Tymczasem, wentylacja mechaniczna pozwala na wepchnięcie do wnętrza budynku czystego powietrza. Co ważne, wytworzone w budynku ciepło jest przekazywane do świeżego powietrza, a dzięki temu jednocześnie nie musimy martwić się o straty ciepła, które mogłyby powstać podczas takiej wymiany. Za taki odzysk ciepła odpowiedzialny jest gruntowy wymiennik ciepła.

Kiedy jest najlepszy moment na instalację takiego systemu?

Najlepiej jest wykonać projekt całego systemu już na etapie budowy. Wówczas mamy większe pole manewru, na przykład jeśli chodzi o kształt całego systemu lub też umiejscowienie rekuperatora. Montaż rekuperatorów na terenie Krakowa to już tak naprawdę prace końcowe, po przeprowadzeniu których można cały system bez przeszkód użytkować. Z pewnością, instalacja takiego systemu pozwala na sensowny odzysk ciepła, jest to więc rozwiązanie odpowiednie dla osób oszczędnych, które chcą zmniejszyć koszty utrzymania budynku. Rekuperacja jest więc swego rodzaju inwestycją, która jak najbardziej powinna się zwrócić.

 

https://kominkiznorwegii.com/oferta/rekuperacja/