Mały narożnik z funkcją spania czy sofa? Urządzamy mały salon

projektant i architekt wnętrz

W internecie znajdziemy wiele różnych inspiracji dotyczących urządzania salonu. Większość z nich nie zakłada jednak ograniczonego budżetu i małego pomieszczenia. A warto wiedzieć o tym, że urządzanie małego salonu wiąże się z pewnymi kompromisami. Rozmiar mebla wypoczynkowego ma tu ogromne znaczenie. Zbyt duży narożnik z funkcją spania może przytłoczyć pomieszczenie, a z kolei zestaw nowoczesnej sofy z fotelami może się zwyczajnie nie zmieścić. Dlatego warto przemyśleć kupno sofy 3-osobowej lub małego narożnika z funkcją spania. Który z tych dwóch mebli wypoczynkowych sprawdzi się lepiej w Twoim salonie?

Mały narożnik z funkcją spania dla wymagających

Mały narożnik z funkcją spania uchodzi z pewnością za nowocześniejsze rozwiązanie od tradycyjnej sofy. Świetnie sprawdzi się we wnętrzach, w których mebel wypoczynkowy planujemy umieścić w rogu. Dzięki temu zaoszczędzimy całkiem sporo miejsca, zyskując jednocześnie niezwykle przydatną funkcję spania. Dzięki temu mały narożnik z funkcją spania może posłużyć także jako miejsce do przenocowania nawet dwóch osób. Jest to szczególnie przydatna opcja, gdy nie posiadamy pokoju gościnnego. 

Jaki mały narożnik z funkcją spania kupić?

W kupnie małego narożnika z funkcją spania ważne jest to, by był nie tylko funkcjonalny, ale także wygodny i dobrze się prezentował. Ten typ mebla wypoczynkowego polecamy szczególnie do nowoczesnych wystrojów. Prosta bryła narożnika gwarantuje najlepsze dopasowanie do minimalistycznych salonów. Mały narożnik z funkcją spania może także posiadać schowek, który dodatkowo rozszerzy jego funkcjonalność. Pamiętajmy, by kolor obicia dopasować bezpośrednio do naszego wnętrza, dzięki czemu uzyskamy idealną harmonię. Skórzane narożniki mogą być również ciekawą odmianą dla standardowych tapicerek. 

Sofa 3-osobowa – wygodna i elegancka

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na postawienie nawet małego narożnika. Nie wszystkim też ta forma mebla wypoczynkowego się podoba. Dla tych osób ciekawą alternatywą będą 3-osobowe sofy. Pozwolą się wcisnąć w dosłownie każde wnętrze, oferując przy tym dużą wygodę i sporo miejsca do siedzenia. Dużym minusem sofy do salonu jest jednak brak funkcji spania. Choć warto zauważyć, że niektóre nowoczesne sofy przypominające bardziej kanapy taką funkcję posiadają. Będą więc równie funkcjonalne, co małe narożniki z funkcją spania. Sofa 3-osobowa może być z powodzeniem uzupełniona przez fotel lub pufę. Będzie to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie niż narożnik. Pamiętajmy, że sofy do salonu potrafią być niezwykle wygodne. W końcu zostały stworzone do siedzenia i nie muszą dzielić wygody z innymi funkcjami, tak jak to robi narożnik.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sofy do salonu?

Nowoczesna sofa do salonu powinna być elegancka i wygodna. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na jakość zastosowanego obicia i na fakt, czy oprócz 3-osobowej sofy nie będziemy potrzebowali dodatkowego fotela. Pozwoli to uniknąć rozczarowania związanego z mniejszą ilością miejsca do siedzenia niż w przypadku narożnika. Sofę należy dostosować do wystroju salonu. Na rynku można bowiem znaleźć zarówno nowoczesne sofy, jak i takie w stylu klasycznym. 

Jaki mebel wypoczynkowy ostatecznie wybrać?

Podsumowując, mały narożnik z funkcją spania oferują większą funkcjonalność. Powinniśmy go wybrać, jeżeli nie posiadamy osobnego pokoju gościnnego i zależy nam na dodatkowym miejscu do spania i schowku. Sofa do salonu to z kolei wybór skupiający się na wygodzie i wyglądzie. Nowoczesne sofy potrafią być niezwykle ozdobne, tak samo zresztą, jak klasyczne modele do wnętrz tradycyjnych. 3-osobowa sofa będzie również o wiele wygodniejszym rozwiązaniem do odpoczynku, szczególnie w połączeniu z dodatkowym fotelem.