Lampy wiszące, czyli najważniejsze źródło światła w domu

Lampy wiszące to jeden z najpopularniejszych rodzajów lamp. Stanowią podstawę oświetlenia w niemal każdym domu. Spotykamy je zarówno w salonie, gdzie pełnią szczególnie istotną rolę, jak i w kuchni, jadalni, czy też sypialni.

Charakter wnętrza

 

Bez ich światła trudno wyobrazić sobie wieczory, a zimą oraz jesienią całe dni, kiedy to słońce ledwo przebija się do naszych mieszkań. Nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniego oświetlenia przekłada się wprost proporcjonalnie na samopoczucie domowników, a tym samym na komfort ich domowego (i nie tylko) życia. Dobre oświetlenie pozwala wydobyć z każdego wnętrza jego charakter oraz nadać mu szczególną atmosferę. Dobranie lamp wiszących nie należy jednak do najprostszych. Szczególne wyzwanie stanowi kupno odpowiedniej lampy do salonu.

Lampy wiszące do salonu

 

Salon jako centralne miejsce każdego domu pełni niezwykle ważną rolę. Nie tylko jest to wnętrze w którym spędzamy najwięcej czasu z rodziną, ale także przyjmujemy gości. Pełni więc zarówno funkcję reprezentacyjną, jak i wypoczynkową. Nie może w nim zabraknąć dużego mebla wypoczynkowego, jak na przykład sofa, czy też narożnik, oraz innych siedzisk w rodzaju foteli, czy puf. Niemniej istotny jest stolik, lub ława do salonu przy jakiej wypijemy kawę z naszymi gośćmi.

 

Wybierając meble do salonu kierujemy się przede wszystkim ich praktycznością oraz estetycznymi względami. Kluczowe jest, by nasze salonowe wyposażenie tworzyło harmonijną całość, zarówno funkcjonalną, jak i stylową.

 

Nie inaczej ma się sprawa z oświetleniem. Musi ono pasować do stylu wnętrza, równocześnie doświetlając wszystkie jego zakamarki. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju lamp wiszących. (Przykładem może być tu oferta sklepu Multilampy, jaką możecie zobaczyć pod poniższym adresem: https://www.multilampy.pl/lampy-wiszace). Dziś dużą popularnością cieszą się nowoczesne lampy przeznaczone do designerskich wnętrz. Możemy wśród nich wyróżnić między innymi lampy jedno lub wielopunktowe, jakie świetnie sprawdzą się w minimalistycznych, surowych wnętrzach. Na nie mniejszą uwagę zasługują modele z wbudowanymi LEDami, doskonale wyglądające w loftowych oraz industrialnych wnętrzach.

 

Na drugim estetycznym biegunie plasują się klasyczne lampy wiszące przeznaczone do bardziej tradycyjnych przestrzeni. Są one szczególnie polecane miłośnikom elegancji we wnętrzach. Mowa tu przede wszystkim o klasycznych żyrandolach kryształowych, świecznikowych i innych.

Do innych wnętrz

 

Jeśli posiadamy duży salon, połączony z jadalnią, to z całą pewnością przyda nam się nie jedna lampa wisząca, ale dwie. Jedną zawiesimy w centralnej części wnętrza, a drugą nad stołem, przy którym zbieramy się razem z najbliższymi na co dzień oraz w czasie ważnych okazji, jak na przykład urodziny, czy święta. Pamiętajmy, że lampa wisząca do jadalni musi przede wszystkim dobrze oświetlać stół.

 

Lampy wiszące świetnie nadają się również do pokoju dziecięcego, szczególnie jeśli mowa o wariantach z abażurami posiadającymi różnego rodzaju nadruki. Postacie z ulubionych bajek, czy też miłe dla oka wzory i przyjazne kolory z całą pewnością sprawią, że dzieci będą dobrze czuć się we własnym wnętrzu.