Jak urządzić małą łazienkę? 4 najważniejsze kwestie!

Posiadacze niewielkich łazienek wcale nie stoją na straconej pozycji – również do ich dyspozycji jest wiele fantastycznych rozwiązań, dzięki którym zyskają komfortowe i funkcjonalne wnętrze na lata. Warto jednak wiedzieć, co wybrać i w jaki sposób optycznie powiększyć przestrzeń. Sprawdź, jak urządzić małą łazienkę i ciesz się wyjątkowym pomieszczeniem idealnym zarówno do codziennej toalety, jak i błogiego relaksu!

Po pierwsze – kolory w małej łazience

Jak urządzić małą łazienkę? Powinieneś szczególną wagę przykładać do kolorów – to właśnie one mają największy wpływ na styl, komfort oraz funkcjonalność wnętrza. W niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się jasne barwy. Nie tylko optycznie powiększą one przestrzeń, ale również dają wrażenie czystości i porządku. Stosuj biel, beż, różne odcienie szarości i kolory pastelowe, a z całą pewnością uzyskasz odpowiedni efekt.

Oczywiście możesz również umieścić w swojej łazience ciemniejsze barwy, jednak pamiętaj, aby nie było ich zbyt wiele – w efekcie mogą bowiem przytłoczyć i sprawić, że wnętrze będzie wyglądało na jeszcze mniejsze.

Po drugie – odpowiednia armatura łazienkowa i meble

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić małą łazienkę, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie takich elementów, jak ceramika i armatura łazienkowa oraz meble. Najlepiej sprawdzą się tu kabiny prysznicowe, niewielkie zlewozmywaki z krótkimi bateriami, a także podwieszane miski WC. Polecamy także półki i uchwyty ścienne, dzięki którym zaoszczędzisz sporo miejsca na podłodze i w ten sposób osiągniesz tak pożądany komfort.

Pamiętaj! Zawsze przed zakupem armatury łazienkowej lub mebli dokonaj odpowiednich pomiarów, aby idealnie dopasować wyposażenie do wielkości pomieszczenia.

Po trzecie – eleganckie płytki ceramiczne

Jak sprawić, aby łazienka prezentowała się okazale? Oczywiście najlepszym sposobem jest inwestycja w eleganckie płytki ceramiczne – idealne zarówno na ściany, jak i podłogę. Polecamy przede wszystkim te wykonywane z gresu, który jest najmniej nasiąkliwy i najbardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki ogromnej liczbie wzorów i kolorów dostępnych na rynku z całą pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Idealne do małej łazienki są płytki wielkoformatowe, które dzięki niewielkiej ilości fug optycznie powiększają pomieszczenie i czynią je bardziej ekskluzywnym.

Pamiętaj! Inwestuj wyłącznie w najlepsze płytki ceramiczne o doskonałych parametrach – najlepiej, jeżeli zakupisz je w specjalistycznym salonie wyposażenia wnętrz, jak Mirad.pl.

Po czwarte – rozwiązania optycznie powiększające przestrzeń

Jak urządzić małą łazienkę, by wyglądała na większą i była jeszcze bardziej funkcjonalna? Polecamy przede wszystkim zastosowanie dużego lustra oraz wpuszczenie do wnętrza sporej ilości naturalnego światła. Jeżeli nie jest to możliwe, zadbaj o odpowiednie oświetlenie – zarówno to górne, jak i punktowe, które nie tylko wpłynie pozytywnie na optykę, ale również klimat wnętrza.