Etapy budowy domu z drewna – od projektu, do prac wykończeniowych

Spełnienie marzenia o własnym domu jeszcze nigdy nie było tak proste, jak teraz. Wynika to przede wszystkim z ogromnej liczby możliwości. Polecamy np. zainwestowanie w dom drewniany, który może zostać wzniesiony w zaledwie 2-3 miesiące i to niedużym kosztem – zwłaszcza, jeżeli postawisz na technologię szkieletową. Zanim jednak podejmiesz decyzję, sprawdź, jakie są etapy budowy domu z drewna (we wspomnianej wcześniej technologii szkieletowej).

Jakie są etapy budowy domu z drewna?

Pierwszym etapem budowy domu z drewna jest oczywiście wykonanie odpowiedniego projektu, który pozwoli Ci wznieść obiekt spełniający oczekiwania Twoje oraz innych domowników, a także znalezienie odpowiednich wykonawców. Jeżeli interesuje Cię budowa domu szkieletowego,  do Twojej dyspozycji jest bardzo wiele sprawdzonych i profesjonalnych firm, które zapewnią Ci kompleksową obsługę. I przede wszystkim – umożliwią wprowadzenie się do pięknego i nowoczesnego obiektu już po kilku miesiącach.

Po wybraniu firmy, można przejść do procesu wznoszenia obiektu. Najważniejsze etapy budowy domu z drewna to:

  • budowa konstrukcji i ścian – na tym etapie specjaliści wykorzystują gotowe, prefabrykowane elementy, które łączą we wskazanym przez inwestora miejscu, a także zbijają ściany;
  • budowa dachu i elewacji, która polega na montażu folii dachowej, zamontowaniu blachy, a także listew startowych i wielu innych elementów – po to, by Twój dom z jednej strony prezentował się okazale, a z drugiej był funkcjonalny i komfortowy o każdej porze roku;
  • budowa wnętrza – to właśnie na tym etapie wykonawca zadba o ułożenie wełny, folii paroizolacyjnej, płyt gipsowo-kartonowych i wielu innych elementów, które sprawią, że dom z drewna będzie jeszcze bardziej funkcjonalny;
  • prace końcowe – to między innymi założenie kątowników, szpachlowanie ścian i… sprzątanie, o które powinna zadbać każda profesjonalna firma.

Potem możesz już odebrać swój wymarzony dom drewniany i cieszyć się jego estetyką oraz trwałością na przestrzeni wielu lat.

Czy budowa domu szkieletowego to dobry pomysł?

Znasz już etapy budowy domu drewnianego, więc czas na krótkie podsumowanie. Najlepiej takie, które pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję. Jeżeli zależy Ci na domu z drewna, technologia szkieletowa będzie najlepsza. Wynika to przede wszystkim z faktu, że koszt takiej inwestycji jest o wiele niższy, niż w przypadku domu murowanego. Co więcej, czas budowy jest bardzo krótki (nawet 2-3 miesiące), a wszelkiego rodzaju prace można rozpocząć nawet jesienią czy zimą. Dzięki temu spełnisz swoje marzenie o wymarzonym miejscu do życia kiedy tylko chcesz i szybko odbierzesz klucze.

Warto przy tym zauważyć, że domy drewniane w technologii szkieletowej są ekologiczne, piękne i niezwykle trwałe. Dzięki temu, korzystając z usług uznanych i doświadczonych specjalistów, masz pewność, że obiekt będzie elegancki i funkcjonalny nawet po wielu latach użytkowania. Przekonaj się, że to świetne rozwiązanie!