Dlaczego domy drewniane stają się coraz popularniejsze?

dom drewniany

Domy drewniane stają się coraz popularniejszym elementem polskiego krajobrazu. Kiedyś tego typu domy można było spotkać przede wszystkim w górskich okolicach. Dziś domy kanadyjskie powstają w całej Polsce. Jest wiele powodów, dla których inwestorzy decydują się na taki wybór, zamiast wznosić murowane konstrukcje.
1. Koszt budowy – jednym z powodów, dla których wiele osób decyduje się właśnie na domy drewniane, są koszty ich wznoszenia. Budowa domu szkieletowego niesie ze sobą konieczność poniesienia mniejszych wydatków niż w przypadku budynków wznoszonych metodami tradycyjnymi.
2. Czas budowy – domy szkieletowe to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą jak najszybciej wprowadzić się do nowego domu. Drewniane konstrukcje powstają o wiele szybciej niż ich tradycyjne – murowane odpowiedniki.
3. Ekologia – kolejnym powodem, dla którego powstaje coraz więcej drewnianych domów, jest coraz większa świadomość społeczna odnośnie ochrony środowiska. Część osób, którym zależy na przyrodzie, decyduje się właśnie na takie konstrukcje przez wzgląd na to, że są one bardziej ekologiczne niż tradycyjnie wznoszone domy.
4. Mniejsze koszty wykończenia – w przypadku ścian z pustaków, aby prezentowały się one estetycznie, konieczne jest też ich otynkowanie, a następnie pomalowanie, nałożenie tapet czy inne warstwy ozdobnej, która ukryje nieestetyczne spoiny i pustaki. W przypadku domu drewnianego ten problem nie istnieje, bowiem ściany z drewna są estetyczne i nie wymagają dodatkowego wykończenia.
5. Dostępność ekspertów – domy kanadyjskie buduje się w określony sposób, który wymaga umiejętności wznoszenia takiej konstrukcji. Nie dziwi zatem fakt, że powstają firmy takie jak drewdom.com, w których można zamówić wykwalifikowaną ekipę, dzięki której inwestor ma pewność, że jego nowy dom będzie solidny i trwały. Zaletą korzystania z firm pokroju drewdom.com jest możliwość zamówienia ekipy przez internet, co znacznie ułatwia znalezienie odpowiednich ludzi, którzy mają doświadczenie w wykonywaniu tego typu konstrukcji.
6. Estetyka – dla wielu osób drewniane domy są po prostu bardziej estetyczne niż murowane. Ich konstrukcja jest lżejsza a bryła smuklejsza niż domów murowanych. Osoby, które decydują się na zamieszkanie w takim domu to bardzo często miłośnicy drewna, dla których jest to elegancki i przyjemny materiał. Lubią zarówno jego wygląd, dotyka jak i zapach.
Domy drewniane mają wiele zalet, które sprawiają, że inwestorzy coraz chętniej wybierają tego rodzaju konstrukcje. Warto zauważyć, że domy szkieletowe od lat powstają w Kanadzie, Holandii, Norwegii i innych skandynawskich krajach. W tamtych częściach świata służą one swoim właścicielom już od lat i świetnie spełniają swoje funkcje. Dlatego polscy właściciele drewnianych domów mogą mieć pewność, że ich budynki także będą doskonale prezentowały się przez wiele lat, świetnie spełniając przy tym wszystkie funkcje i zapewniając bezpieczeństwo oraz komfort mieszkania.